Vi börjar med det viktigaste, våra träningstider. På grund av rådande situation i samhället har vi beslutat att ställa in vårens alla kommande inomhusträningar. Istället flyttar vi ut till utomhusbanan i förtid. Den första lärarledda träningen sker tisdagen den 31/3 klockan 18.00–19.00. Vi kommer då tillsvidare ha lärarledd träning tisdagar och torsdagar 18.00–19.00. Den tiden dessa dagar kommer tills vidare tavelbanan vara helt avsedd för just lärarledd träning. Skogsbanan och fältbanan är tillgänglig för de som inte just då vill vara med på träningen. Träningen är tillgänglig för ALLA skyttar. Nybörjare som veteraner. Det enda som krävs, är egen utrustning.

Om vi sedan hoppar till sociala medier så har vi gjort om våra grupper på Facebook samt skaffat ett Instagram-konto.

Den gamla gruppen ”BK Fiskgjusens skyttar”, heter nu ”BK Fiskgjusen Medlemsinformaiton”. Där kommer vi att publicera viktig information till våra medlemmar. Det kommer inte längre att som medlem gå att publicera saker där, utan det är en ren informationskanal utåt. Eftersom vi såklart uppmuntrar våra medlemmar att dela med sig av så mycket bågskytterelaterat som det går så hänvisar vi till BK Fiskgjusens officiella sida för detta ändamål. Där kan du även få hjälp och tips från folk utanför vår klubb.

Adressen till vår medlemssida: https://www.facebook.com/groups/bkfiskgjusen/

Adress till vår publika sida: https://www.facebook.com/bkfiskgjusen/

Adress till vår Instagram: https://www.instagram.com/bkfiskgjusen/

Ny hemsida!
Årsmöte 19 mars

Pin It on Pinterest